ZÁKLADNÍ ŠKOLA A GYMNÁZIUM VODŇANY

• c.jpg
  • d.jpg

1.9.
Zahájení školního roku (první ročníky v 9:00 galerie MÚ Vodňany)

12.9.
Podzimní maturity - profilová část

partneři školy

Bylo ráno 1. 6. 2016 a školou objednaný autobus se pomalu vzdaloval od Vodňan. My, studenti vyššího stupně vodňanského gymnázia, jsme dostávali pracovní listy, které jsme o dvě hodiny později měli možnost vyplnit. Šance vidět na vlastní oči pražské památky, jako je například Pražský hrad, Letohrádek Královny Anny zvaný též Belvedér, Nerudovu ulici s domem U Dvou slunců, Karlův most a mnoho dalších pamětihodností, většinu studentů nadchla. Po prohlídce Betlémské kaple spojené s výkladem jsme měli přibližně hodinu volno. Nemálo z nás dokázalo odolat podmanivé vůni trdelníků či jiných pochoutek. Jako další část programu byla naplánovaná návštěva výstavy gotického umění v Anežském klášteře. Zde jsme mohli vidět skvosty české gotiky, vrcholná díla velkých mistrů a nemálo známých plastik a soch z celé republiky.

Zlatým hřebem celého dne byla pak návštěva Stavovského divadla, kde jsme měli úžasnou možnost zhlédnout hru „Jako břitva“, jejíž hlavní postavou byla Božena Němcová. Soudím, že herecké výkony a celkový dojem z představení musely všechny uchvátit.

Po skončení představení jsme se celí unavení, ale plní zážitků a nových poznatků naskládali zpátky do autobusu. Domů jsme se vrátili až po půlnoci. Myslím, že celá exkurze byla zajímavá, dobře organizovaná a také obohacující díky novým informacím, které jsme se mohli (nejen o stověžaté Praze) dozvědět.

Čeňka Ryšlinková (1.VG)

fotografie z akce naleznete zde